Yenilikçi Otomasyon Çözümleri

Video

Control Techniques

1973'ten bügüne motor kontrol teknolojisinde lider marka Control Techniques'in Türkiyedeki bir numaralı partneri olan Oniks Kontrol motor kontrol uygulamalarınızı hızlı ve güvenli yapabilmeniz için 7/24 hizmetinizdedir.

Oniks Kontrol CNC Çözümleri

Oniks Kontrol ve sistem partnerleri tarafından geliştirilen CNC çözümleri altın işlemeden tesktile, laser kesimden tekstile kadar pek çok değişik sektörde kullanımaktadır. Kontrölör olarak Codesys SoftMotion CNC , veriyolu olarak ise EtherCAT kullanılmaktadır.

Estun Automation

Estun servo motor sürücüler Oniks Kontrol satış ve satış sonrası desteğiyle Türkiyede.

Flying Shear(Uçar Makas)

Sürekli üretim hatlarında yaygın kullanılan talebe göre istenilen boyda kesim için kullanılan makinedir. Servo motorlar ve sürücüler ile donatılmış olan makine; üretim hattı üzerine yerleştirilmiş boy ölçme encoderi vasıtası ile hatta üretilen ürünün boyunu ve hızını ölçerek kullanıcı tarafından talep edilen boyda kesmek için hızını ve pozisyonunu otomatik olarak ayarlar.

Rotary Knife(Döner Makas)

Döner Makas, sürekli üretim hattını durdurmadan üretilen malzemeyi daha küçük uzunluklarda kesmek için kullanılan yaygın bir endüstriyel uygulamadır. Bu şekilde, ana ağ üretim süreci start stop endeksleme hareketi ile kesintiye uğramaz, bu da makine verimliliğinin en üst seviyeye çıkarılmasını sağlar.

Thermoform Makinası

Termoform, plastik bir tabakanın bükülebilir bir şekillendirme sıcaklığına ısıtıldığı, kalıpta belirli bir şekle getirildiği ve kullanılabilir bir ürün oluşturmak üzere kesildiği bir imalat işlemidir. Otomasyon için Codesys SoftMotion, EtherCAT veriyolu ve Control Techniques sürücüler kullanılmıştır.

Sarıcı Çözücü

özellikle hassas sarım gerektiren makinalar için geliştirilmiştir. Plastik malzemenin istenen gerginlik değerinde sarılması için özel sarıcı kontrol programı kullanılmıştır.

Çift Kafa Soğuk Kesim Uçar Testere

Çift Başlı Soğuk Kesim Uçar Testere, boru profil imalatı yapan işletmelerde büyük ebatlı boru veya profillerde kullanılan kesim sistemlerinden biridir. Codesys Soft Motion CNC, EtherCAT haberleşme ve Undrive M701 sürücüler ile gerçekleştirilmiştir.

Inline Paketleme

Inline Paketleme sistemi özellikle çikolata, gofret, kek vb. hatlardan gelen ürünlerin el değmeden sıralama yöntemi ile yüksek devirlerde paketlenmesini sağlar. Sistemde 12 eksen servo motor ve sürücü bulunmaktadır.